Handicap a zakłady bukmacherskie

Handicap to popularna forma obstawiania w zakładach bukmacherskich. W tym artykule dowiesz się, czym jest handicap, jak działa i jakie są rodzaje handicapów. Przeczytasz również o tym, jak wykorzystać handicap w swoich zakładach i jakie korzyści płyną z jego stosowania.

Czym jest handicap na zakładach bukmacherskich?

Handicap na zakładach bukmacherskich to forma obstawiania, w której jeden z zespołów lub zawodników otrzymuje fikcyjną przewagę lub stratę punktową przed rozpoczęciem meczu. Celem handicapu jest wyrównanie szans i stworzenie bardziej atrakcyjnych kursów dla graczy.

Jak działa handicap?

Handicap działa tak, że jeśli obstawiasz zespół lub zawodnika z dodatkowym handicapem, to wygrywasz zakład tylko wtedy, gdy ten zespół lub zawodnik wygrywa mecz lub przegrywa z mniejszą różnicą punktów niż wskazuje handicap. Natomiast, jeśli obstawiasz zespół lub zawodnika z ujemnym handicapem, to wygrywasz zakład tylko wtedy, gdy ten zespół lub zawodnik wygrywa mecz z większą różnicą punktów niż wskazuje handicap.

Rodzaje handicapów

Istnieją dwa rodzaje handicapów: azjatycki i europejski.

Handicap azjatycki

Handicap azjatycki to forma obstawiania, w której wykluczona jest opcja remisu. W przypadku handicapu azjatyckiego, kursy są określane na podstawie handicapu, a w przypadku remisu zwracana jest stawka.

Handicap europejski

Handicap europejski to forma obstawiania, w której opcja remisu jest uwzględniana. W przypadku handicapu europejskiego, kursy są określane na podstawie handicapu, a w przypadku remisu zakład zostaje uznany za przegrany.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Fortuna, Totalbet, SuperBet, forBET, STS, Totolotek, Millenium, PZBUK, Betclic, Betfan, Ewinner, LV BET, eToto oraz inni których prezentujemy w serwisie to legalni bukmacherzy mające zezwolenia na urządzanie zakładów od Ministerstwa Finansów RP. Obstawiaj zakłady bukmacherskie online rozważnie, gdyż hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich grożą konsekwencje prawne i finansowe. Nasz serwis ma charakter informacyjny i jest dla osób powyżej 18 lat, nie nakłaniamy do uczestniczenia w grach hazardowych.