Handicap a zakłady bukmacherskie

Handicap to popularna forma obstawiania w zakładach bukmacherskich. W tym artykule dowiesz się, czym jest handicap, jak działa i jakie są rodzaje handicapów. Przeczytasz również o tym, jak wykorzystać handicap w swoich zakładach i jakie korzyści płyną z jego stosowania.

Czym jest handicap na zakładach bukmacherskich?

Handicap na zakładach bukmacherskich to forma obstawiania, w której jeden z zespołów lub zawodników otrzymuje fikcyjną przewagę lub stratę punktową przed rozpoczęciem meczu. Celem handicapu jest wyrównanie szans i stworzenie bardziej atrakcyjnych kursów dla graczy.

Jak działa handicap?

Handicap działa tak, że jeśli obstawiasz zespół lub zawodnika z dodatkowym handicapem, to wygrywasz zakład tylko wtedy, gdy ten zespół lub zawodnik wygrywa mecz lub przegrywa z mniejszą różnicą punktów niż wskazuje handicap. Natomiast, jeśli obstawiasz zespół lub zawodnika z ujemnym handicapem, to wygrywasz zakład tylko wtedy, gdy ten zespół lub zawodnik wygrywa mecz z większą różnicą punktów niż wskazuje handicap.

Rodzaje handicapów

Istnieją dwa rodzaje handicapów: azjatycki i europejski.

Handicap azjatycki

Handicap azjatycki to forma obstawiania, w której wykluczona jest opcja remisu. W przypadku handicapu azjatyckiego, kursy są określane na podstawie handicapu, a w przypadku remisu zwracana jest stawka.

Handicap europejski

Handicap europejski to forma obstawiania, w której opcja remisu jest uwzględniana. W przypadku handicapu europejskiego, kursy są określane na podstawie handicapu, a w przypadku remisu zakład zostaje uznany za przegrany.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
600zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Fortuna, Totalbet, SuperBet, forBET, STS, Totolotek, Millenium, PZBUK, Betclic, Betfan, Ewinner, LV BET, eToto oraz inni których prezentujemy w serwisie to legalni bukmacherzy mające zezwolenia na urządzanie zakładów od Ministerstwa Finansów RP. Obstawiaj zakłady bukmacherskie online rozważnie, gdyż hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich grożą konsekwencje prawne i finansowe. Nasz serwis ma charakter informacyjny i jest dla osób powyżej 18 lat, nie nakłaniamy do uczestniczenia w grach hazardowych.